2013-05-03 napi bejegyzések

Mi mozgatja rövid és középtávon az arany árát?

Arany árfolyam 05.10. 10:27: 10 499 Ft/g (1455,0 USD/oz, 35 917 EUR/kg)

Arany árfolyam 4 óra

Délben megindult meredeken az arany árfolyama és alig fél óra alatt az 1476 dolláros jegyzésrõl eljutott a 1487 dollárig. Az ezt követõ két óra szinte folyamatos esés volt, így jelenleg újra 1475 dollár közelébe került a sárga nemesfém.

Kapcsolódó profitline.hu hír:
"Megindult az arany árfolyama, közelíti az 1500-as szintet, délután volatilis mozgást hozhat a tengerentúli munkaerõpiaci adat, a kurzus egy úgynevezett "Bullish Gartley" alakzatban van – Kass Zoltán, deviza stratéga technikai elemzése."

Irány az 1500 dolláros szint… majd vissza. – 2013.05.03. 14:30

Arany árfolyam 05.03. 14:20: 10 699 Ft/g (1474,9 USD/oz, 36 164 EUR/kg)

Az elmúlt pár nap arannyal kapcsolatos hírei közül:

Pesszimista a hangulat(Tõzsdefórum, 2013.05.09 07:18)
Az arany árfolyamának rövid és középtávú kilátásait három szempont határozza meg.A technikai indikátorok, a piaci hangulat és az arany más befektetési alternatívákhoz viszonyított relatív értékelése. Ezek alapján megállapítható, hogy nem múlnak a viharfellegek az aranypiac fölül, érdemi javulásra talán csak az év vége felé lehet remény.
Teljes cikk olvasásához:tovább a Tõzsdefórum oldalára

Elveszti csillogását az arany(Portfólió, 2013.05.08 08:59)

Több mint fél százalékkal csökkent az árupiacot jellemzõ Dow Jones UBS index értéke a tegnapi kereskedés végére, ebben a dollár árfolyamának változása nem játszott lényeges szerepet. A kereskedõk tegnap a ma reggel érkezett kínai makroadatra vártak aggodalommal, amely azonban a vártnál kedvezõbb lett. Az arany árfolyama tovább esett, mivel arészvények egyre vonzóbb alternatívát jelenteneka befektetõknek.
Teljes cikk olvasásához:tovább a Portfólió oldalára

Érdemes lehet junior aranybánya-részvényeket venni(Orientpress, 2013.05.07 14:06)

Árfolyam-emelkedést szimatolnak saját részvényeikben a junior aranybányák vezetõi.

Erre utal, hogy a bennfentes részvényadásvételeiket monitorozó INK Research’ Venture mutatója a március elejei 400-ról április végére 715 százalékra ugrott, ami alig marad el a 2008. október 27-én felállított történelmi rekordtól – számolt be róla a Gazdasági Rádió.Teljes cikk olvasásához:tovább az Orientpress oldalára